At Gezisi

At çiftliğini ziyaret etmek Sapanca’da yapılabilecek güzel etkinliklerden biridir.  Muhteşem doğayı seyredebilir ya da at binebilir, şehrin stresini üzerinizden atabilirsiniz. Acemi binicilere uzman hocalar tarafından binicilik eğitimi verilen çiftlikte yaklaşık 1,5 saat süren orman turları da yapılmaktadır.

sapanca at binme
Sapanca'da At Binme
Sapanca'da ATV Safari

ATV Safari

Atv Safari yapmak isteyenler için göl ve off-road parkuru, yamaç parkuru ve dağ parkuru olmak üzere farklı seçenekler bulunuyor. Grup olarak alınması durumunda kendi istediğiniz bir parkurda da yapabilirsiniz.

Kayak

Mevsimin izin verdiği günlerde karlarda yuvarlanmaya davet ediyoruz, elbette dikkatli olmak şartıyla… Kar topu ve kardan adam deyip geçmeyelim, soğuk havada yapılan bu etkinlikler vücuttaki birçok kası çalıştırdığından etkili birer spordur. Atılan topun hedefi bulması, kardan adamı yapmak kadar kartoplarıyla yıkmak da haz verir insana.

sapanca kayak tesisleri
Sapanca'da Kayak Yapılır
Sapanca'da Jeep Safari

Jeep Safari

Tercihiniz Jeep Safari olacaksa Kartepe ve eşsiz güzelliğiyle Soğucak Yaylası’na doğru düzenlenen keşif gezilerine katılabilirsiniz.   4X4 araçlarla tabiatın sınırlarını zorlayın, el değmemiş yerleri keşfedin.

Doğa Yürüyüşü

Sağlığı yerinde olan her yaştan insanın rahatlıkla yapabileceği bir spor olan doğa yürüyüşü (trekking) için Sapanca çevresinde ayrı zorluk derecelerinde pek çok parkur bulunuyor. Özellikle Yanık köyünde bulunan parkurlarda dereler, dağ yolları, şelaleler, kaya tırmanışları bulmak mümkün.

sapanca doğa yürüyüşü
Sapanca'da Doğa Yürüyüşü

Sapanca Hangi Mevsimde Ziyaret Edilir?

Sapanca, özellikle ilkbahar ve yaz aylarında turistlerin favori adreslerinden biridir. Ancak sonbahar ve kış mevsimlerinde de kendine özgü güzellikler sunar. Bu nedenle Sapanca, her mevsimde tatil yapmak için mükemmel bir seçenektir.